Picture of a colored butterfly

אתם טובים ואתם יודעים את זה! אתם צריכים משרד יח״צ מוביל שיוודא שכל העולם יידע את זה גם!

לתיאום שיחת ייעוץ

יחסי ציבור - כלי עוצמתי


יחסי ציבור נחשבים לדרך הפרסום האלגנטית והיעילה ביותר, שנייה בלבד ל״פרסום מפה לאוזן״.

ארגונים מבוססים וחברות מצליחות יודעים היטב שהאפקט המתקבל כתוצאה מחשיפה תקשורתית אמיתית ואיכותית בכלי תקשורת חשובים, מרכזיים ומשפיעים, חזק כמעט כמו שחבר, קולגה או מכר שאנחנו מעריכים ממליץ לנו על שירות או מוצר מניסיון.

יחסי ציבור הם כלי עוצמתי המאפשר גישה כמעט ישירה אל קהלי היעד שלכם, בתנאי כמובן שיש לכם מה לומר ושלמסר שלכם יש חשיבות ציבורית.

היכולת לדבר עם קהלי היעד שלכם דרך כלי תקשורת מרכזיים או נישתיים, עשויה לגרום לכם לנסוק לגבהים חדשים מפני שהיא מעידה שעברתם את הסינון הקפדני והמקצועי של העיתונאי והעורך ברך לפרסום המיוחל.

יחסי ציבור גם מגיעים להרבה יותר אנשים מאשר ״פרסום מפה לאוזן״ מצד אחד, ומצד שני הם גם זולים מרכישת מדיה בערוץ תקשורת מרכזי והרבה יותר אמינים.

אתם ואנחנו - סיפור הצלחה


שלי פז תקשורת הוא משרד יחסי ציבור תל אביבי הפועל משנת 2011. המשרד הוקם על ידי שלי פז, עיתונאית לשעבר בעיתונים המובילים בישראל: 'מעריב', 'ידיעות אחרונות', ה-Jerusalem Post וה- Jewish Chronicle בלונדון. 

צוות המשרד מורכב מיועצי תקשורת מנוסים ומחוברים, אנשי תוכן שתמיד מוצאים את הזווית הנכונה לסיפור שלכם ואנשי אסטרטגיה שיודעים מה המהלך הנכון. חברים בצוות גם אנשי קריאייטיב, גרפיקה ודיגיטל שישמחו לכוון אתכם למקום הנכון.

אנחנו מביאים לשולחן מערכת קשרים ענפה בתקשורת הישראלית, הבינלאומית והיהודית, הבנה והיכרות יסודית עם עבודת מערכות התקשורת, חשיבה יצירתית וכתיבה עיתונאית.

אנחנו אוהבים לעבוד עם ארגונים בעלי מסר חברתי, כלכלי או פוליטי משמעותי, עם חברות הייטק וחברות סטארטאפ מדליקות שרוצות לכבוש את העולם, עם מוסדות חינוך ואקדמיה ועם חברות מסחריות עם ערך מוסף.

ויותר מהכל, אנחנו נחושים ולא מוותרים עד לתוצאות המיוחלות!

לא תמיד יח״צ זו התשובה.

בעידן הדיגיטלי המהיר שאנו חיים בו, מסרים לא תמיד חייבים לעבור דרך התקשורת המסורתית. ערוצי המדיה הדיגיטלית מספקים מענה טוב ומקיף, אם יודעים לעשות את זה נכון. ואולי אתם בכלל צריכים להתמקד כרגע במכירות שלכם אונליין. אם זה יותר הכיוון שלכם, אתם רוצים לשמוע עוד שיווק דיגיטלי למידע נוסף

מה אנחנו עושים?


colorfull butterfly

יצירת תכנית אסטרטגית תקשורתית

למידה מעמיקה של לקוחות המשרד, קהלי היעד שלהם וטרגוט מדויק שלהם באמצעות המסרים הנכונים להם, מבטיחה שהתוצאות שתקבלו תהיינה מדויקות יותר. בנוסף, ההתמחות שלנו בלקוחות מורכבים מתחומים כמו הייטק, חינוך ואקדמיה וארגונים כלכליים, חברתיים ופוליטיים, מאפשרת לנו לייצר עבורכם מסר בהיר לתקשורת.

colorfull butterfly

יחסי ציבור בתקשורת הישראלית, היהודית והבינלאומית

כל אחד מלקוחות המשרד זקוק לתוצאות אמיתיות בכלי תקשורת שונים. למשרדנו היכרות עניפה ועמוקה עם העיתונאים והעורכים בכלי התקשורת המרכזיים בישראל ובעולם, וכן בעיתונות היהודית הפועלת בצפון אמריקה ובאירופה.

colorfull butterfly

טיפוח וחיזוק המותג והארגון שלכם

יחסי ציבור הם מוצר שמאפשר לעיתונאים ולעורכים הרלוונטיים להכיר אתכם לעומק, לפוגג התנגדויות שאולי היו להם, ללמוד טוב יותר על האנשים והערכים שמאחורי הארגון ולסקר אתכם מנקודת מבט חיובית הרבה יותר. התהליך הזה מוביל בסופו של דבר לתדמית חיובית שלכם בעיני הציבור.

colorfull butterfly

זיקוק הסיפור שלכם

לא מעט ארגונים, אפילו הגדולים בהם, מגיעים הרבה פעמים לתהליך יחסי הציבור, כשהם בכלל לא יודעים כיצד להציג את עצמם לתקשורת בצורה מעוררת עניין. מאידך, גם ביחסי ציבור, לרושם ראשוני השפעה מכריעה על היחסים שלכם עם התקשורת. העבודה איתנו מסייעת בזיקוק הסיפור התקשורתי ודיוק הפיטצ' שלכם לרמה שמביאה תוצאות אמיתיות ואיכותיות בתקשורת.

שותפים לדרך


יש שאלות? שו״ת


מה זה בכלל יחסי ציבור?

chevron icon to open faq answer

יחסי ציבור או בראשי תיבות יח"צ, זה כל הפעולות התקשורתיות שארגון או חברה מבצעת (לרוב על ידי חברת יח"צ שמתמחה בתחומם) על מנת להשפיע על הקהל הרחב ולעלות לתודעה של הציבור, לייצר תדמית חיובית בעיניהם או לקדם מוצרים ומהלכים.

רוב הארגונים, החברות המסחריות, הפוליטיקאים, אישי הציבור וכו', משקיעים במערך יחסי ציבור כחלק ממאמצי השיווק על מנת לקדם את מטרתם להתבלט מעל המתחרים שלהם.

האם החברה/ארגון שלנו צריך יחסי ציבור?

chevron icon to open faq answer

יחסי ציבור נכנסים לתמונה כאשר ארגון או חברה צריכים להגיע לקהלי יעד מסוימים בצורה איכותית ושוטפת

אין טעם לקחת יחסי ציבור אם החברה בסכנת סגירה כי אין מספיק לקוחות (אז כדאי להתמקד בחיזוק הנוכחות הדיגיטלית שלכם), יחסי ציבור לוקחים כשרוצים לקדם אג׳נדה, תפיסת עולם, מוצר או שירות וזהו שירות כמעט חובה לארגונים, חברות ומוסדות בעלי אג׳נדה כלכלית, חברתית או פוליטית. לגבי יחסי ציבור לאנשים פרטיים ועסקים קטנים - הדעות חלוקות.

הקושי להתגבר על הרעש של הרשתות החברתיות ושטף המידע הזורם אלינו ביומיום, מחייב ארגונים וחברות רציניים להיעזר ביח״צ. אחרת, המסר שלהם לא יישמע. יחסי ציבור מסוגלים להתגבר על הרעש ולהשמיע מסר ברור בכלי התקשורת, מסר שניתן לקדם לאחר מכן ברשתות החברתיות.

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

chevron icon to open faq answer

״יחסי ציבור זה לא זבנג וגמרנו״, את המשפט הזה אומרים הרבה אנשי יח״צ להרבה לקוחות בתהליך המכירה. ומסיבות מוצדקות.

ארגון או חברה שנזכרים להיעזר ביחסי ציבור רק סביב הצלחות נקודתיות או בעתות משבר (לא עלינו), מוותרים למעשה על חשיפה ארוכת טווח ואיכותית שלהם ושל הארגון שלהם בתקשורת.

יח״צ איכותי, כמו כל חוליה אחרת בארגון, צריך ללמוד, להכיר והזדמנות לייצר כתבות עומק בתקשורת שהן תמיד תוצר של סבלנות ובניה נכונה של סיפור.

אם שוכרים משרד יח״צ לשלושה חודשים, התוצאות תהיינה בהתאם - בשום פנים ואופן לא רעות, אבל גם לא משהו יסודי ומשמעותי.

אלה דורשים תשומת לב ועבודה יסודית. אם מכניסים את היח״צ לתכנית העבודה השנתית - התוצאות תהיינה בהתאם, בתנאי שמצאתם את המשרד שמתאים לכם.

מה יוצא לארגון או חברה מיחסי ציבור?

chevron icon to open faq answer

ארגון שעושה יחסי ציבור באופן שוטף וקבוע נהנה מחשיפה איכותית לקהלי היעד שלו מבלי לשלם על התוכן לכלי התקשורת.

האישרור שמעניקים יחסי הציבור למוצר, לשירות או למומחיות של חברה או ארגון חזק כמעט כמו המלצה שנקבל ממישהו.י שאנחנו סומכים עליו.ה. הצריבה הזו בתודעה של לקוחות פוטנציאליים שווה המון כסף.

מה ההבדל בין יח"צ לתוכן שיווקי?

chevron icon to open faq answer

יחסי ציבור אחראיים ליצירה של כתבות בתקשורת הכתובה, המצולמת, המשודרת והאלקטרונית - מבלי לשלם לכלי התקשורת המפרסם.

מדובר בתוכן אותנטי, מקורי, אמיתי שמשרדי היח״צ - המתמחים ביצירת תוכן - יודעים לזהות, לגבש לכדי סיפור המתקשר עם סדר היום הציבורי ולהביאו לכדי פרסום בתקשורת.

תוכן המתפרסם בתקשורת נהנה מאמינות גבוהה בהרבה מתוכן המקודם בתשלום או מפרסומות הפוגשות אותנו בכל כלי התקשורת בכל מיני צורות.

הסיבה לכך שיחסי ציבור מהווים כלי שיווקי ראשון במעלה היא שהתוכן הזה עבר את המסננת של עיתונאי ועורך אשר בדקו את הסיפור, ראיינו את הדוברים, כתבו את הסיפור ולמעשה העניקו לסיפור חותמת של אמינות ואיכות.

מה עוד יש ליחסי ציבור להציע מלבד לשלוח הודעות לעיתונות?

chevron icon to open faq answer

הרבה יותר! יחסי ציבור מתחילים בגיבוש אסטרטגיה לחשיפה תקשורתית סביב אירועי השיא של הארגון, מטרות קצרות וארוכות טווח, מיתוג ומיצוב.

הם מסייעים בהשפעה על קובעי המדיניות ובעיצוב דעת קהל.

החשיפה שמקבלים הלקוחות היא איכותית ונהנית מאמינות כמעט כמו המלצה שנקבל מחבר או בן משפחה ותוצאותיה נשמרות שנים במנועי החיפוש.

יחסי ציבור טובים גם מסייעים ללקוחות להניע מהלכים מורכבים יותר, הם מזהים הזדמנויות ליצירת ערך ללקוחות של הלקוחות והם מסוגלים לבנות תכנית פעולה ברורה ופשוטה לביצוע.

איך מערכות תקשורת מחליטות מה לכסות ומה לא?

chevron icon to open faq answer

שאלה טובה!

מערכות תקשורת מתעניינות בדרך כלל ביוצא הדופן, בחדש, במעניין ובלא שגרתי:

👈 זמן - אירוע שקרה לפני שבוע או שבועיים מקומו בארכיון ולא בתקשורת

👈 לא שגרתי - אירוע של ״כלב נשך אדם״ (שגרתי) לא יעניין את התקשורת, אבל מקרה שבו אדם נשך כלב, זה כבר סיפור אחר!

👈 רלוונטי - סיפור על מיזם קהילתי חדש בעיר צפת לא אמור לעניין את ליאורה מחיפה ולהפך, אבל סיפור על מלון שעשוי כולו מבוץ וטיט יכול לעניין את כלל הציבור

איך יודעים אם יח"צ מצליח?

chevron icon to open faq answer

יחסי ציבור לא פועלים בחלל ריק. בדרך כלל, הם חלק ממאמץ שיווקי רחב יותר והתוצאות שלהם נמדדות מול המטרות השיווקיות שבעטיין הוחלט לעשות שימוש ביחסי ציבור.

אם למשל תכנית מקומית מסוימת מבקשת להגיע לכמה שיותר צעירים מהפריפריה, הרי שיחסי ציבור בכלי התקשורת המקומיים עשויים להגדיל את החשיפה של הצעירים לתכנית, בייחוד כשבימינו כתבות ותוצאות כאלה מקודמות גם ברשתות החברתיות ומעצימות את החשיפה.

סטארטאפ או חברה טכנולוגית לא יתעניינו בחשיפה רחבה כזו וירצו דווקא להופיע בעיתונים המגזריים הרלוונטיים להם (דהמרקר, גלובס, כלכליסט, גיקטיים וכדומה) ואילו ארגונים חברתיים הפועלים לגיוס תרומות ולחשיפה ירצו להופיע בכלי תקשורת פופולריים כגון Ynet, וואלה! N12 ועוד.

איך מודדים תוצאות?

chevron icon to open faq answer

יחסי ציבור תמיד סבלו מאמורפיות בשל הקושי לכמת את התרומה שהביאה כל כתבה ללקוח. אבל אז הגיע העידן הדיגיטלי ואיתו הדאטה והיכולת לעקוב אחרי מי קרא מה וכמה זמן התעכב על כל כתבה.

העידן החדש הזה פתח גם אפשרויות בפני משרדי היח״צ שעשו עבודה טובה אבל היה קשה להם להוכיח כמה כסף תרמו למאמץ השיווקי.

היום ניתן למדוד חשיפה לכתבות שפורסמו אונליין בצורה חכמה יותר ולראות כמה אנשים נחשפו לכתבה כזו או אחרת ואיזה תרומה הכתבות תרמו בחיזוק ההופעה של הלקוח במנועי החיפוש.

ויש גם דרך להציג ללקוח כמה כסף שווה החשיפה התקשורתית שקיבל ממשרד היח״צ שלו.

יש התחייבות?

chevron icon to open faq answer

יחסי ציבור הם עבודה אורגנית המבוססת על טיב התוכן שיש ללקוח להציע לתקשורת ועל יכולת המשרד הנשכר לזהות ולקדם את התוכן, על יצירתיות יועצי התקשורת ועל רמת הקשרים של המשרד והיועצים עם כלי התקשורת, העיתונאים והעורכים הרלוונטיים לכל לקוח.

לא ניתן להתחייב שכתבה כזו או אחרת תיכנס לתקשורת, והבטחה כזו צריכה להדליק נורה אדומה. אבל כן ניתן לברר איזו חשיפה לקוחות דומים אחרים קיבלו, לנסות להבין איזה סוג אייטמים תקבלו ותוך כמה זמן בערך.

כן חשוב לאפשר למשרד ללמוד את הארגון והאנשים הפועלים בו אבל גם להישאר עם האצבע על הדופק. מומלץ לצאת לדרך עם מינימום של שלושה חודשי עבודה, שזהו פרק זמן סביר להתחיל לראות תוצאות טובות.

יחסי ציבור 8 אותיות?

chevron icon to open faq answer
"תדמיתנות" 🤘

אז אתם צריכים יחסי ציבור, איזה כיף!


  • אתם חברה או ארגון? (יש משרדים שמתמחים בעבודה עם יחידים (אמנים, סופרים) אנחנו פחות 🙃)
  • עבדתם בעבר עם משרד יחסי ציבור? אם זה הפעם ראשונה, יש לכם תקציב יח״צ שנתי לעבודה?
  • אתם אוהבים חיות 🐶 (נכון, לא קשור - אבל אנחנו עובדים רק עם אנשים טובים)